X
X

Tüm Sanal Sunucu Paketlerinde %50'ye Varan İndirim

Sepet  (0)
Giriş Yap Hesap Oluştur

Whois Sorgula

İncelemek istediğiniz alan adını yazın ve whois bilgilerini görüntüleyin.

Neden Kod Hosting?

Kod Hosting sizlere en iyi fiyat ve hizmetleri sunmaktadır.

Whois Gizliliği

Alan adınız ve sizinle ilgili hiçbir bilginin paylaşılmasını istemiyorsanız Whois Gizleme özelliği ile bütün bilgilerinizi gizleyebilirsiniz

Otomatik Aktivasyon

Full otomasyon sistemlerimiz ile alan adınız anında aktif olmaktadır. Böylece alan adınızı başkalarına kaptırmadan hızlıca kayıt edebilirsiniz.

İç Transfer

Alan adlarınızı farklı bir Kod Hosting hesabına veya hesabınıza hiçbir ücret ödemeden birkaç tık ile transfer edebilirsiniz.

7/24 Destek

Teknik ve satış ekiplerimizle sizlere ücretsiz şekilde 7/24 bütün konularda destek olmaktayız. Işık hızında destek ekiplerimizle sizlere desteğe hazırız.

Uygun Fiyat

Domain kayıtlarında ve transferlerinde en uygun fiyatı sizlere sunuyoruz. Böylece sizlerin daha iyi hizmet almasını sağlıyoruz.

Yönetim

Alan adlarınızın NS yönlendirmelerini ve yönetimini ücretsiz şekilde istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Domain Sorgulama & Kayıt ve Alan Adı Satın Alma
İşlemlerinde Size Yardımcı Olmamızı İster Misiniz?

CANLI DESTEĞE BAĞLAN

Sizin İçin Aralıksız Çalışıyoruz

Sizler için ekiplerimizle ile 7/24 çalışıyoruz.

Whois Nedir?

Whois bir alan adının kime ait olduğunu sorgulamanıza yardımcı olmaktadır. Whois bilgilerinden ilgili alan adının kayıt tarihi, yenileme, güncelleme tarihleri, alan adının hangi kuruluş tarafından kayıt edildiği bilgileri yer almaktadır. Whois gizliliği alan kişilerin alan adlarında kişisel bilgilerine erişim kısıtlanır ve ulaşılamaz.

Whois bir taraftan alan adının güvenliğini de sağlamaktadır. Whois kontrolü sağlayarak alan adının ne zaman biteceğini de görüntüleyebilirsiniz.

Whois Gizlilik Nedir?

Whois gizliliği sizlerin alan adınızın güvenliğinizi sağlamanıza yardımcı olur. Alan adınıza herhangi kişi/kurumlar tarafından, sizlerin kişisel bilgilerinize ulaşılmasını önler.

Alan adınıza bir Whois gizliliği aldığınızda alan adınızın güvenliğini sağlayarak bu olasılıkları yok etmiş olursunuz. Alan adı güvenliği için en üst seviye önlem Whois gizliliğidir.

Anında Aktivasyon

Kod Hosting sizlere alan adlarında anında aktivasyon sunmaktadır. Alan adınızı kayıt ettikten itibaren, siparişiniz full otomasyon sistemlerimiz tarafından anlık olarak aktif olmaktadır. Alan adınız bu sayede farklı biri tarafından alınmadan, sizlerin kaydı ve otomasyon sistemlerimiz tarafından anında aktif olmaktadır.

Alan adınızın önemini biliyor ve bunlara göre haraket etmekteyiz. Sizlere 7/24 otomatik çalışan sistemlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Sıkça Sorulan Sorular

En hızlı şekilde çözümler için sıkça sorulan sorulara göz atabilirsiniz.

Alan adı Whois bilgisi nedir?

Her alan adı (domain) kaydı esnasında alan adının hak sahibini, finansal ve teknik sorumlusunu belirlemek için oluşturularak, kayıt yazmanı aracılığı ile kayıt firmasına iletilen ve içerisinde şahıs veya firma ismi, telefon, e-mail ve fiziki adres detaylarını barındıran veriler bütününe alan adı (domain) whois bilgisi denir.

Whois sorgulama nasıl çalışır?

Domain whois sorgulama, yetkilendirilmiş ip adresleri üzerinden ilgili Registry firmasına veya whois sunucusunu özel anlaşmalar ile barındıran resmi yazmanların yine özel olarak kurup, güvenlik şartlarını tahsis ettiği veri tabanına iletilmesi ile gerçekleştirilir.

Gizli whois kaydı/bilgisi nedir?

Kimi domainlerin kimlik bilgileri gizlenmiştir. Bu durum domain whois protection olarak anılır. Whois protection’a sahip alan adlarının sahiplerine veya finansal ya da teknik yöneticilerine ulaşmak için whois bilgisinin gizliliğini üstlenen proxy (vekil) adresine bildirimde bulunmak gerekir.
Her whois protection servis sağlayıcı, ICANN kuralları gereği kendisi üzerinden iletilen bildirimleri kimliğini gizlediği alan adının gerçek sahibine ulaştırmak zorundadır. Bu zorunlulukta beyan esas kabul edildiğinden whois bilgisi gizlenen alan adlarının gerçek sahibine ulaşmak için iletişim bilgilerinin doğruluğu ve güncelliği öncelikle ilgili alan adının sahibinin sorumluluğundadır.